Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Hírek:

Újra élünk, KÖSZÖNJÜK TAMÁS

Szerző Téma: Üzenetek áthelyezése - Törlés - Figyelmeztetések  (Megtekintve 4340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Staphylo

• Global Moderator
  • Tag
  • *
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • MioFan
Re:Üzenetek áthelyezése - Törlés - Figyelmeztetések
« Válasz #14 Dátum: Január 12, 2013, 14:18:39 »
[valasz author=Flak88 link=topic=421.msg49997#msg49997 date=1357989242][/valasz]
Igen törölve, ha 100 napja nem léptél be! Regisztrálj újra Tequila néven, ha ezt a mostanit nem szeretnéd megtartani, akkor töröld.
Naplózva

Flak88

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: Január 12, 2013, 12:14:02 »
Sziasztok. Tequila néven regisztráltam pár éve, jártam ide szorgalmasan, de egy jó ideje nem volt alkalmam belépni. Nem tudok a régi felhasználónevemmel belépni, törölve lettem inaktivitás miatt?
Naplózva

blondey

• Témamoderátor
  • Tag
  • *
  • VIP:
« Válasz #12 Dátum: Szeptember 03, 2009, 17:49:24 »
... nem találok olyan topikot ahol Cx20 hardveres kérdést tehetnék fel. Valaki segítsen , köszönöm.

Mivel az egész oldal és így a fórum is alapvetően a Mio Cx20 készülékek "köré szerveződött", így véleményem szerint nyugodtan tedd fel a kérdésedet az általános beszélgető topicba, az az ide: http://www.miofan.com/forum/index.php?topic=16.0
Mindenképpen itt olvassák a legtöbben. Ha nagyon elharapózna a téma, akkor nyitunk neki egy saját topicot.
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
Naplózva

o_pegazus_o

• Témamoderátor
  • Tag
  • *
  • VIP:
« Válasz #10 Dátum: Augusztus 06, 2009, 23:04:47 »
Látom sokunknak özönlenek a privátok...

Ezért írtam már át a FAQ 0. pontját: http://www.miofan.com/forum/index.php?topic=404.0

Én őszintén megmondom sokszor b***ó módon nem válaszolok... pont...
Naplózva

jocooo3

• Témamoderátor
  • Tag
  • *
« Válasz #9 Dátum: Augusztus 06, 2009, 21:37:47 »
Dehát én egyetértek Veled. És mennék is egy sört inni Veletek, ha nem ottalvós dolgokat csinálnátok, és nem körömpörit ennétek (vega vagyok :))
kommentelem a helyén :)
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #8 Dátum: Augusztus 06, 2009, 20:36:50 »
Dehát én egyetértek Veled. És mennék is egy sört inni Veletek, ha nem ottalvós dolgokat csinálnátok, és nem körömpörit ennétek (vega vagyok :))
Én támogatom a moderálást. Csak akkor legyen végre, és legyen következetes. Mégha én is áldozatul esek.

A francokat vonatkozott rád, csak megkaptam az 1500. privát üzenetemet, és utánaszámoltam, hogy kb. 300 a magánjellegű, más témájú üzenet, és a maradék 1200 kb. 90%-a a fórumban, vagy a FAQ-ban szerepel, és ettől rögtön leesett a vércukrom. Ha leesik a vércukrom, és még álmos is vagyok, akkor pedig előjön belőlem a szadista, és minden együttérző képességem elmúlik.

Jogosultságrendszer:
továbbra sem tartom jó ötletnek, ha a frissen regisztráltak nem érhetik el a letöltéseket.
Egyrészt, ha hozzászólásszámhoz kötnénk a hozzáférést, csakis értelmetlen szövegelésre késztetnénk őket. Ha időhöz, akkor meg lesz egy újabb olyan tag, aki nem lép be többet.
A privát üzenetek korlátozása már szimpatikusabb ötlet.
Naplózva

steinbock

• VIP
  • Tag
  • *
« Válasz #7 Dátum: Augusztus 06, 2009, 19:19:33 »
Kedves  kzkvh2 ! Ez tuti, hogy nem ellened van! Te csak nagyon szemléletesen az esszenciáját mutattad be annak, ami az utóbbi időben kezdett elharapózni.  Pl,: két napja valaki saját magával folytatott egymondatos beszélgetést, majd egy újabb emberke egy másik taggal mutatott be egy 17 váltásból álló csetelést. Erre reagált – szerintem igen-igen visszafogottan – blondey. De, mintha mi sem történt volna másnap ugyanúgy folytatódott az „önmagammal beszélgetek és meglehetősen türelmetlen vagyok már” c. játék.
Ezt mindenképp meg kell akadályozni, mert így teljesen szétesik a Fórum. Svájcban rászólnak arra, aki eldob bármit az utcán, de nem annak kell szégyenkeznie, aki szólt a szemetelőnek! Itt se kelljen már magyarázkodnia annak, aki szeretne rendet. Nemrég én is kaptam a fejemre, mert szóltam valamiért, de azóta látom, hogy a „nevelőm” is kezdi elveszíteni a türelmét.
Én maximálisan rendpárti vagyok, és kérek mindenkit, hogy támogassa a „vezetőség” ebbéli törekvését – mindannyiunk érdekében!
Személyes: én nem vagyok vega, de ha sikerül mindkettőnknek elmenni egy talira, akkor szivesen elmajszolok veled egy sárgarépát egy jó kis dumcsi mellett!  ;)
Naplózva

kzkvh2

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: Augusztus 06, 2009, 18:49:00 »
Én támogatom a moderálást. Csak akkor legyen végre, és legyen következetes. Mégha én is áldozatul esek.
Naplózva

blondey

• Témamoderátor
  • Tag
  • *
  • VIP:
« Válasz #5 Dátum: Augusztus 06, 2009, 16:32:48 »

Ha gondolod, minden privát üzenetemről és a azzal kapcsolatos levelezésemről küldök neked másolatot, hogy átérezd, miről "beszéltem". Te a jéghegynek még csak a csúcsát sem sejted.
Ne essen félreértés - szívesen segítek. A gond azzal van, ha ezt valaki a 3 perces regisztrációjával, kötelezettségemnek tartja és elvárja, hogy én kikeressem neki és privátba megírjam neki azt amit Ő is megtalálna 1 perc alatt a FAQ-ban.
Elkezdtem korábban a C520 SI (Kezelői felület) módosítását és csinosítását és ezt lelkesen közzé is tettem. Tudod miért nem folytatom (legalábbis nem adom közre  :green )? ...mert szét szekált mindenki, hogy neki ilyet csináljak, a másiknak meg amolyant. Legalább 20-30 féle színű, alakú, szagú stb verziót csináltam és közben meg válaszolgattam a privát üzenetek garmadát.
Ez csak én vagyok ... és mit szólhatnának az oldal alapító atyjai. Ha egyszer ellátogatnál egy találkozóra, akkor egy pohár sör mellett erről is sok információt nyerhetnél, nem csak a zárt kommunikációs csatornák rejtelmeiről.
Tudomásul kell venni, hogy ez nem egy segítő szolgáltatásra alakított fórum. Ez egy baráti társaság önkezdeményezése, melyben vállalták is, hogy segítenek is mindazoknak akik rászorulnak. De könyörgöm először tessék megpróbálni önállóan ... Ezt el lehet fogadni v. nem ... de attól még így van.
Én részemről örülök, hogy részese lehetek ennek a csapatnak - remek emberek egytől-egyig - nekem elhiheted.

Részemről befejeztem a témát!
Naplózva

kzkvh2

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: Augusztus 06, 2009, 15:39:03 »
Kár, hogy ez csak most lett így kikommunikálva, kár, hogy csak most lettek a moderátorok könyörtelen, vérszomjas vadállatok, és kár, hogy ehhez az kellett, hogy tegnap hülyeségből beírjam négy perc alatt mindazt amit minden nap olvasok a fórumon. És határozottan emlékszem, hogy hónapokkal ezelőtt én is kezdeményeztem valamilyen jogosultsági rendszer bevezetését. És arra is határozottan emlékszem, hogy azt az igéretet kaptuk, hogy Siófokon mindezt megvitatjátok. És sajnálnám ha ki lenne rakva a szűröm de ha ez a sorsom ám legyen. És az sem érdekelne, hogy én voltam az elsők között akik támogatták a fórumot.
Mindenesetre ennek már réges-régen meg kellett volna történnie. Nem mondom, hogy mindig is én voltam Mr. Help, de az biztos, hogy az utóbbi hónapban elment a kedvem bármiféle segítségnyújtástól. Ráadásul kialakítottatok egy nagyon zárt kommunikációs csatornát, amiben Ti gyakran kommunikáltok, és amiből mi kimaradunk. Ez nem is baj, hiszen tartozzon ebbe bele az aki el tud/akar menni a találkozókra, a különböző fórumokon meg elérhetőek úgyis a legújabb frissítések. Csak az olyan embereknek megy el a kedve aktívan figyelemmel kisérnie a fórumot mint én.
De erre nem kell reagálni, mert nem gondolom, hogy ez hatalmas veszteség a fórumlakók számára.
A fórum ezirányú evolúciója természetes. Nagyra nőttünk. Csak arra vigyázzatok, hogy legyen az emberkéknek kedve ide benéznie minden nap.
Uff - további szép napot!
Naplózva

blondey

• Témamoderátor
  • Tag
  • *
  • VIP:
« Válasz #3 Dátum: Augusztus 06, 2009, 13:30:01 »
Szerintem mindannyiunk problémája a privát üzenetek garmadája! Számtalan esetben megtörtént, hogy ha egyikünktől nem kap választ, vagy csak a megfelelő olvasási instrukciókat kapja a delikvens, akkor azonnal ír egy másik "hozzáértőnek". Van olyan, hogy egyszerre több embernek is elküldi ugyan azt a kérdést privátban és várja a megváltást.
Ennek kapcsán én javasolnám, hogy agy frissen regisztrál fórumtársnak ne csak a letöltési lehetőséget korlátozzuk, hanem a privát üzenet írást is - sőt szívem szerint ezt a korlátozást fent is tartanám jó pár napig.
Naplózva

Bitu

• Témamoderátor
  • Tag
  • *
  • VIP:
  • 鈴木、我々の車
« Válasz #2 Dátum: Augusztus 06, 2009, 13:12:05 »
Ugyanúgy a nemszeretem kategória a privát üzenetben segítségkérés. Mindenre megvan a megfelelő témájú topik, ahol felteheted a kérésedet ...
Maximálisan egyet tudok veled érteni. A fenti rész a kedvencem. Amikor priviben kérnek tőlem valamit, kb annyival kezdem, hogy ha most neki ezt a kérdést megválaszolnám, akkor az információ csak "hozzá jut el", de ha ezt a kérdést feltette volna a megfelelő oldalon, akkor a válaszból az utána következő olvasók is tanulhatnak, sőtt, ha olyan lényeges a kérdés és csak most vetődött fel először, akkor a válasz bekerül a FAQ-ba, és ezt többet nem kell senkinek megkérdezni, mert a választ némi kereséssel meg is kapja.
(Néha hajlamos vagyok egy oldalt is erről írni ané, hogy megkapná a választ a kérdésére.)
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
Üzenetek áthelyezése - Törlés - Figyelmeztetések
« Válasz #1 Dátum: Augusztus 06, 2009, 08:44:07 »
Elvileg az Üzemeltetés fórum témája lenne ez a topik, de ott csak azok olvasnák el, akikre valószínüleg nem vonatkozik:

A nyári szabadságok ideje eljött, és mindenki nekiindult a nagyvilágnak, frissen vásárolt gps-ével. Ez még nem nagy gond, mint ahogy az sem, hogy idejön okosítást szerezni a kütyühöz, hiszen azért van ez az oldal, örülünk minden új regisztrált tagnak.
Az viszont már baj, hogy sok felhasználó minimális munkát sem hajlandó belefektetni a dologba, és még a FAQ rá vonatkozó részét sem olvassa el.
Az is baj, hogy a témához nem illő hozzászólásokat ír, így a lényeg elveszik, és a következő kereső nem fogja megtalálni.
Néhány, (szerencsére ebből van a legkevesebb) emberke stílusával is gondok vannak.
Ettől a pillanattól kezdve a moderáláskapcsoló át lesz fordítva a "töröld a botokat, és a trágárokat" állásról a "könyörtelen, vérszomjas vadállat" kapcsolóra.
Ez annyit jelent, hogy a Társalgó topikjain kívüli offok, hisztérikus rohamok jobb esetben át lesznek helyezve a megfelelő topikba, rosszabb esetben (sok van belőlük, az aktuális moderátornak rossz a kedve, stb.) egyszerűen törölve lesznek, és MINDEN esetben figyelmeztetés jár értük.
A figyelmeztetések szintje 24 óránként csökken, túl magas szintnél elveszik az írásjogod.
Ugyanúgy figyelmeztetés fog járni a többszörös idézet miatt. Ha idézel valakit, csakis azt a lényeges szöveget hagyd benn, amire válaszolsz. Egyszeres idézetnél se legyen az, hogy negyven sor idézet alá beírsz két szót, mert ugyanúgy morcossá teszed a moderátorokat, és megkapod a figyelmeztetést.
Nincsenek büntetési tételek: önkényuralom van, lehet, hogy az első hülyeségre írásmegvonást kapsz, ha aznap már a tizedikkel találkozik a moderátor.
Ugyanúgy a nemszeretem kategória a privát üzenetben segítségkérés. Mindenre megvan a megfelelő témájú topik, ahol felteheted a kérésedet, és valószínűleg sokkal előbb választ fogsz rá kapni, mert azokat többen olvassák.

Naplózva