Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Hírek:

A fórum témáinak jelentős része csak regisztráció után érhető el.
A Fórum Weblapja

Szerző Téma: Nyomvonalak - Google Maps  (Megtekintve 23751 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

boganka01

• Vendég
Re:Nyomvonalak - Google Maps
« Válasz #101 Dátum: Június 03, 2011, 22:55:24 »
Köszi!

Közben rájöttem, hogy Google Earth Pro kell hozzá
Naplózva

tothpeter2

• Vendég
« Válasz #100 Dátum: Június 02, 2011, 21:23:31 »
Sziasztok!

Elküldtem emailben amit kértetek!
Naplózva

sponge

• FAQ szerkesztő
  • Tag
  • *
  • Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #99 Dátum: Június 02, 2011, 14:56:08 »
[valasz author=tothpeter2 link=topic=391.msg45479#msg45479 date=1306956692][/valasz]
Azért kérdeztem, mert ez a kérdés már többször felmerült a fórumon, de eddig
még nem született rá megoldás.

Megtennéd, hogy nekem is elküldöd az emailt és akkor beteszem
a FAQ-ba.

Olyat már csináltam, hogy az igo-ból elmentett nyomvonalat betettem a navitelbe, de fordítva még nem sikerült.

Ráadásul az igo8-ban készült nyomvonalat nem tudtam átrakni prímóba, nem szerette.
Naplózva

boganka01

• Vendég
« Válasz #98 Dátum: Június 02, 2011, 08:04:49 »
Szia Tothpeter2!

Ide küld légyszi: boganka@citromail.hu

Köszi
Naplózva

tothpeter2

• Vendég
« Válasz #97 Dátum: Június 01, 2011, 21:31:32 »
Amit a múltkor küldtem emailben azt a TCX Converterrel csináltam. Azzal bármit csinálok, nem látja.

Viszont ha a Google Földben szerkesztett útvonalat (nyomvonalat)  azaz kml fájlt GPS Visualizer / GPSbabel-el alakítom trk fájllá, akkor az Igo8.3 látja. Csak annyit kell tenni, hogy az Igo-ban a nyomvonal színét meg kell változtatni. Onnantól nyert ügy.....
Naplózva

sponge

• FAQ szerkesztő
  • Tag
  • *
« Válasz #96 Dátum: Június 01, 2011, 20:08:18 »
[valasz author=tothpeter2 link=topic=391.msg45443#msg45443 date=1306705468][/valasz]

Péter ez ugyanaz a file amiről írtam neked, hogy teljesen más a formátuma, mint
amit az igo használ ?
Naplózva

tothpeter2

• Vendég
« Válasz #95 Dátum: Május 29, 2011, 23:44:28 »
Szia!

Gps Visualizerrel sikerült a kml fájlt trk fájllá alakítanom. Így már látom a Google Földdel szerkesztett nyomvonalat az Igo8-al. Ha gondolod küldök a konvertálásról egy fotót + linket az emailedre. (mit hogyan állíts)  Ide nem tudom valamiért csatolni. Ezt a levelet is harmadszorra írom, mert a kép csatolása miatt hibát ír ki mindig.

Tapasztalat: miután bemásolom a trk fájlt az Igo8/save/TRACK könyvtárba és elindítom  az Igo-t, nem látja a nyomvonalat. Viszont ha a "kezelés/nyomvonalak" alatt más színt választok, onnantól tökéletesen látom. Ma voltam kint terepen futni, nagyon szuperül működött.
Naplózva

boganka01

• Vendég
« Válasz #94 Dátum: Május 29, 2011, 22:13:04 »
Sziasztok!

Ez a Google Earth-ben tervezés, majd átvitel PNA-ra módszer engem is érdekelne.
Ha megvan a megoldás a módszerre, közzéteszitek?

Köszönöm
Naplózva

tothpeter2

• Vendég
« Válasz #93 Dátum: Május 28, 2011, 22:00:44 »
Ok! Küldöm!
Naplózva

sponge

• FAQ szerkesztő
  • Tag
  • *
« Válasz #92 Dátum: Május 28, 2011, 21:57:53 »
[valasz author=tothpeter2 link=topic=391.msg45405#msg45405 date=1306606653][/valasz]
Majd publikussá teszem.

szivacs kukac tera.hu
Naplózva

tothpeter2

• Vendég
« Válasz #91 Dátum: Május 28, 2011, 20:17:33 »
Küldtem egy privát üzenetet. Megkaptad? Mi az email címed? Itt nem tudok fájlt csatolni. Lehet én vagyok a "béna".
Naplózva

sponge

• FAQ szerkesztő
  • Tag
  • *
« Válasz #90 Dátum: Május 28, 2011, 19:42:44 »
[valasz author=tothpeter2 link=topic=391.msg45401#msg45401 date=1306603450][/valasz]

Küldj egy átkonvertált .trk-t a mail címemre, belekukkantanék.
Naplózva

tothpeter2

• Vendég
« Válasz #89 Dátum: Május 28, 2011, 19:24:10 »
track004.trk nevet adtam de nem látja.

Érdekes módon a "saját mentett" útvonalát más néven is felismeri. Tettem egy próbát. Elmentem egy terepre, ahol turista úton végig futottam. Remekül mentette a nyomvonalat. Ezt a mentett fájlt áthelyeztem a merev lemezemre, majd átneveztem pet000.trk-ra. Ezt követően visszamásoltam az sd kártyára és így is felismeri. Tökéletesen mutatja a mentett útvonalat.

Viszont amit más fáljból akarok konvertálni azt nem. 

Naplózva

sponge

• FAQ szerkesztő
  • Tag
  • *
« Válasz #88 Dátum: Május 28, 2011, 18:47:50 »
[valasz author=tothpeter2 link=topic=391.msg45384#msg45384 date=1306588240][/valasz]

Milyen nevet adtál neki ?
Az igo8 ilyet eszik: track000.trk, track001.trk
Naplózva

tothpeter2

• Vendég
« Válasz #87 Dátum: Május 28, 2011, 15:10:40 »
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy egy Google Earth-ben tervezett (kml) kiterjesztésű útvonalat, hogy lehet Igo8-al megnyitni?

Próbáltam  TCX Converterrel a kml fájlt trk kiterjesztésre változtatni. Ez sikerült. A trk fájlt a Igo8/save/TRACKS könyvtárba másoltam. Elindítottam a pna-n az Igo-t, de nem látja a nyomvonalakat.

Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #86 Dátum: Július 22, 2009, 16:18:01 »
és egy gyors fényképezőgép, és bringateszt, 32 fokban, szúnyogok közt, gcláda ellenőrzéssel:
http://miofan.com/forum/gmap/track_pic/fajlok/8120090722084409/miofan.html
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #85 Dátum: Július 22, 2009, 13:02:24 »

A gond az, hogy a fotómasina órája rosszul járt, így gyalogos módban is észrevehető a differencia.
Tanulság: állítsd be az órát :)

beállított órával már jó:
http://www.miofan.com/forum/gmap/track_pic/fajlok/1320090722055858/miofan.html
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #84 Dátum: Július 21, 2009, 21:01:37 »
Ja, még valami: ha a fényképezőgépben van gps, akkor nem kell az alábbi scriptet használni, hiszen akkor tud geotaggelt képeket csinálni, amit a Panoramiotól elkezdve kismillió weblap el tud helyezni a google mapson  :green
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #83 Dátum: Július 21, 2009, 20:59:23 »

Akkor meg tudnád nekem mondani (költői kérdésre nem kell válaszolni), hogy ha minkét készülékben - a nyomvonalat rögzítő PNA-ban, és a képfelvételt készítő telefonban is - van GPS vevő, akkor mi a bánatért ne lenne pontos az órájuk ? ? ? ? ? ? ? ?

Pedig a kérdés jogos is lehet(ne). A valóság az, hogy gps-es helymeghatározás közben nem egészen úgy mérik a készülékek az időt, mint ahogy megszoktuk. A műhold, és a vevő folyamatosan egyeztetik az órájukat; vagyis a műhold diktálja, hogy mennyi az idő, az ő időszámítása szerint. Ezt a PRN kódon keresztül közli, ami a műhold azonosítására is szolgál, hiszen mindegyik ugyanazon a frekvencián sugároz, valahogyan a vevőnek meg kell különböztetnie egymástól őket. A vevő, miután beazonosította a műholdat, a PRN kódból tudja, hogy az milyen jelet fog küldeni, ezt összehasonlítja a ténylegesen megkapott jellel, és ebből tudja meghatározni, hogy mennyit késett a jel. Mivel a műhold közli a saját koordinátáit is, ezért a rádióhullámok terjedési sebességből, és az időből már ki lehet számítani a távolságot. Kicsit bonyolítja a dolgot, hogy a műholdak órája sem teljesen pontos, ezért néha bele kell a Földről piszkálni.
Hogy ne legyen ilyen egyszerű, még a rádióullámok terjedési sebessége sem fix :).
És a kérdésedre visszatérve, hogy a készülék rendszeridőnek miért nem a gps időt használja:
Használ(hat)ja. Talán, ha jól emlékszem, a Sygic ajánlja fel, hogy a rendszeridőt a gps idővel lecseréli. Csak hát az az idő a GMT-n alapul :D
Tehát mindenképpen célszerűbb, hogy a gps idő maradjon a gps-en belül, legfeljebb a tracklogig másszon ki :D
Mennyivel kényelmetlenebb lenne, ha egy fénykép készítésének az idejét a GMT-ből kellene átszámolnod:
figyelembe venni, hogy melyik időzónában vagy, és éppen téli, vagy nyári időszámítás az aktuális...
Maradjon ez csak így, hogy beállítod az órát arra, amennyi az idő, legfeljebb activesyncen szinkronizálsz a pc-vel.
A végére egy kis érdekesség: a gps időszámítás 1980. január 5-n kezdődött, a napok sorszámozása sok programozási nyelvhez hasonlóan 0-6-ig terjed, és a vasárnap a nulladik.
Naplózva

Bitu

• Vendég
« Válasz #82 Dátum: Július 21, 2009, 15:40:46 »
A gond az, hogy a fotómasina órája rosszul járt, így gyalogos módban is észrevehető a differencia.

Akkor meg tudnád nekem mondani (költői kérdésre nem kell válaszolni), hogy ha minkét készülékben - a nyomvonalat rögzítő PNA-ban, és a képfelvételt készítő telefonban is - van GPS vevő, akkor mi a bánatért ne lenne pontos az órájuk ? ? ? ? ? ? ? ?
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #81 Dátum: Július 21, 2009, 11:53:06 »

(azaz egy bug mégis van benne, a környéket ismerők fellelhetik: a barlangról készült képet nem jó helyre rakta, még nem tudom, miért)

Nem a programban van a hiba, a fényképezőgép órája nem volt sajna pontos.
A mellékelt képen látszik a hibakeresés kimenete:
a bal oldali szám az útpont ideje, a jobb oldali a kép készítéséé, gmt eltéréssel már korrigálva, a félkövér pedig az az időpont, amit meghatározott a kép készítéséhez legközelebbi útpont idejének.
Látszik szépen, hogy a kép 07:59:24-kor készült a fényképezőgép szerint, és a program abba is hagyja az útpontok további keresését 07:59:23-kor.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #80 Dátum: Július 20, 2009, 20:33:08 »
Az semmi, de mire megleltem egy olyan hibát, miszerint 2001-be rögzített egy pontot, és ezért totál lefagyott egy másik nyomvonalas honlap. De nagy nehezen megleltem a hibát, és már jól működik.

Érdekes, ott nem sipákolt azért a lezáratlan tagért:D

ez a program felépítésétől függ, hogy mitől dob hátast. Az enyém sem a plusz lezáró tagtól, csak azt vettem észre először, hanem az egyedül lévő <time> tulajdonságtól fordult fel a te esetedben.
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #79 Dátum: Július 20, 2009, 20:30:07 »
Pedig a reguláris kifejezéseknél nincs szebb dolog :)
Olyan jó móka hajnalban egy ilyennel összefutni:
\b[A-Z0-9._%+-]+@[A-Z0-9.-]+\.[A-Z]{2,4}\b, és kitalálni, vajon mire is illeszkedik  :jaj
Naplózva

Bitu

• Vendég
« Válasz #78 Dátum: Július 20, 2009, 19:04:11 »

Köszönöm a "szakdolgozatnak" beillő magyarázatot. Most döntöttem el, hogy nem is érdekel engem annyira a téma. ::)
Naplózva

akyyy

• Vendég
« Válasz #77 Dátum: Július 20, 2009, 15:14:12 »
Az semmi, de mire megleltem egy olyan hibát, miszerint 2001-be rögzített egy pontot, és ezért totál lefagyott egy másik nyomvonalas honlap. De nagy nehezen megleltem a hibát, és már jól működik.

Érdekes, ott nem sipákolt azért a lezáratlan tagért:D

http://www.mapmytracks.com/explore/tag/Kazincbarcika%2009-07-17/
Ez amúgy egy tök jó nyomvonalas honlap, főleg a sebessége tetszik, ahogy be lehet lőni mennyivel vigyen minket végig az úton:D De itt se lehet x méretnél nagyobbakat feltölteni, ezért muszáj voltam "kettétörtni" a logfájlt. Van egy másik honlap, ott nincs korlát, feltötlhetek akár 5 megás fájlt is azt is megeszi, képeket is fel lehet rá tölteni, viszont nem játsza le.
Azért mert nincs mindenkinek csúcskategóriás mobilja, vagy fényképezőgépje :)

De megnéztem most exifes képpel, de azzal se működött, úgyanúgy szürkeség az egész.
Ha van egy tracked, ami időben fél kilencig tart, és te csinálsz egy képet fél egykor délután, mit kellene szerinted mutatnia?

Nem mellesleg nem valid a gpx fájlod sem:

Idézet
<trkpt lat="47.969331667" lon="21.693953333">
  <ele>109.400000</ele>
  <time>2009-07-18T07:21:25Z</time>
  <course>0.000000</course>
  <speed>0.000000</speed>
  <fix>3d</fix>
  <sat>9</sat>
  <hdop>1.100000</hdop>
  <vdop>1.500000</vdop>
  <pdop>1.800000</pdop>
</trkpt>
</trkpt> <---- Itt a hiba, két lezáró tag van
</trkseg>
</trk>
</gpx>
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #76 Dátum: Július 20, 2009, 14:45:59 »

Most megnéztem a feltett állományokat, az óra perc el volt írva megt nem egy készülékkel készült a két rögzítés (gps, és telefon) az egyiknél a Grenwichi időt mutattta (2 óra eltéréssel). Úgy látszik nem elég a fálj készítés dátumát átírni, vagy mittudomén.  :red
Gmt-t feltöltés előtt be tudod állítani az oldalon a leördülő menüből, és már alapértelmezetten 2-re van állítva, tehát ott semmit nem kell átírni a fájlokban.
Több gpx-et egyszerre nem érdemes használni, nincsen rá felkészítve, bár jól is kezelheti, feltéve, ha időrendben vannak.
 Én így használom:
navigációból kiexportálom gpx-be a nyomvonalat. Utána egy gpx editorral kiszedem a fölösleges részeket, pl. egy túrázásnál azt a részt, amit kocsival tettem meg, vagy a visszafele utat, ha akkor nem csináltam fényképet. Kivágom esetleg azokat a részeket, amikor a bokrok között kutakodom a cache után (ez mondjuk az előbbinél nem történt meg, látszik is, hogy hol lehetnek a ládák :D)
Utána kitallózom a képeket, és az elmentett gpx-et, és feltöltöm.
A program a következőképpen működik:
-megkeresi a feltöltött fájlok között a gpx kiterjesztésűeket, beolvassa sorról-sorra, és a következő egyezéseket keresi:
/lat=\".*?\"/
/lon=\".*?\"/
Ez egy regexp kifejezés, a következőt jelenti: olyan karaktersorozat, ami így kezdődik: lat=", utána van bármennyi ismeretlen karakter, majd újra ". A ? jel a kifejezésben a mohóság leállítása miatt van, mert nélküle az utolsó " jelig keresne, és nem az elsőig.
Ha egyezőséget talál, akkor kiírja egy fájlba javascript tömbként:
példa:
var points = [ 
new GLatLng( 48.251835000,20.621801667),
new GLatLng( 48.251835000,20.621800000),
new GLatLng( 48.251831667,20.621796667) ]
Ebből a tömbből fogja később a böngésző a tracket megjeleníteni.

Ha végzett a gpx-el, áttér a képekre:
Először létrehoz a feltöltött képből egy bélyegképet, ami th előtagot kap.
Utána meghatározza egy exif olvasó osztály segítségével a kép készítésének az idejét, majd az előbb kikeresett koordináták közül megkeresi a hozzá időben legközelebbit.
Ezeket egy másik fájlba írja js tömbként, ezekből a koordinátákból fogja a markereket létrehozni.
Ezután már sok minden nem történik, legenerálja a html fájlt, és abban a javascripteket, amik meghatározzák  a térkép középpontját (a koordinátákat tartalmazó tömb első eleme), végzik a térkép mozgatását a markerez ugráskor.
Következő, és egyben utolsó lépésként átirányítja a böngészőt az új html fájlra.
Naplózva

Bitu

• Vendég
« Válasz #75 Dátum: Július 20, 2009, 14:12:37 »
Ha van egy tracked, ami időben fél kilencig tart, és te csinálsz egy képet fél egykor délután, mit kellene szerinted mutatnia?
Akkor én azért nem láttam a fényképet, mert akkor éppen nem rögzítettem nyomvonalat? :(
Attól még betehette volna a fotót a helyére!

Most megnéztem a feltett állományokat, az óra perc el volt írva megt nem egy készülékkel készült a két rögzítés (gps, és telefon) az egyiknél a Grenwichi időt mutattta (2 óra eltéréssel). Úgy látszik nem elég a fálj készítés dátumát átírni, vagy mittudomén.  :red
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #74 Dátum: Július 20, 2009, 13:45:10 »
Akkor én azért nem láttam a fényképet, mert akkor éppen nem rögzítettem nyomvonalat? :(

és miből határozza meg, hogy hol készült a fénykép? :D

Akyyy gpx-ben még egy hibát is találtam: egy time mező is lógott a levegőben, hozzá tartozó tag nélkül.
Ahogy látom, gsbabellel fordított gpx, ezek szerint nem végez tökéletes munkát, bár nekem még nem gyártott szintaktikailag helytelen file-t.
XML-nél sajnos tudomásul kell venni, hogy csak a hibátlan fájlok használhatóak szemben mondjuk a html-lel, hiszen pont ezért lett kitalálva az egész, hogy minden egyformán értelmezze.

Akyyy képére és nyomvoalára visszatérve:
átírtam ez exifben az időt, hogy a track rögzítési idejébe essen, kijavítottam a gpx hibáit, és rögtön működött :D

De kell is neki, hiszen tegnapi ládázáson is jól végezte a dolgát:
http://miofan.com/forum/gmap/track_pic/fajlok/6520090719113154/miofan.html
(azaz egy bug mégis van benne, a környéket ismerők fellelhetik: a barlangról készült képet nem jó helyre rakta, még nem tudom, miért)
Naplózva

Bitu

• Vendég
« Válasz #73 Dátum: Július 20, 2009, 13:31:18 »
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #72 Dátum: Július 20, 2009, 12:44:18 »

De megnéztem most exifes képpel, de azzal se működött, úgyanúgy szürkeség az egész.

Nem mellesleg nem valid a gpx fájlod sem:

Idézet
<trkpt lat="47.969331667" lon="21.693953333">
  <ele>109.400000</ele>
  <time>2009-07-18T07:21:25Z</time>
  <course>0.000000</course>
  <speed>0.000000</speed>
  <fix>3d</fix>
  <sat>9</sat>
  <hdop>1.100000</hdop>
  <vdop>1.500000</vdop>
  <pdop>1.800000</pdop>
</trkpt>
</trkpt> <---- Itt a hiba, két lezáró tag van
</trkseg>
</trk>
</gpx>
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #71 Dátum: Július 20, 2009, 12:33:45 »
egy bővíthető felületet csinálhatok, és majd a speedcam bejelentő mellett fel lehet vinni az adatokat :D

Különben olyat már csináltam, ami a speedcam.txt-ből kiolvasott adatokat mutatja a GM-on.
Naplózva

akyyy

• Vendég
« Válasz #70 Dátum: Július 20, 2009, 12:33:24 »

Naplózva

Gersoft

• VIP
  • Tag
  • *
  • VIP:
  • a majdnem Jimmy torkú
« Válasz #69 Dátum: Július 20, 2009, 12:28:22 »
... nem mutatja a környékbeli örömlányok elérhetőségét, és tarifáját sem, mivel nem azért készült...
Ha kell, aláírást is gyűjtök ezért a fícsörért!
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #68 Dátum: Július 20, 2009, 12:25:31 »
miért lenne hülyeség?
Ez egy olyan alkalmazás, ami meghatározza egy gpx adataiból, hogy hol készült a fénykép, és megjeleníti a google maps-on.
Nem mutatja a sima tracket, nem mutatja a közeli kávézókat, nem mutatja a környékbeli örömlányok elérhetőségét, és tarifáját sem, mivel nem azért készült.
Egyszerűen az exifből kolvasott adatok alapján meghatározza a kép készítésének helyszínét, ennyi.
Ha nem töltesz fel képet, nincs mit meghatároznia.
Ha exif nélküli képet töltesz fel, nincs mit meghatároznia.
Ha nem töltesz fel gpx-et, nincs mit meghatároznia.
Persze, meg lehet csinálni, hogy szimpla tracket is megjelenítsen, sőt, lehet, valamikor meg is csinálom, de alapvetően nem azért készült, hanem a fenntebb leírt funkcióját kell tudnia, tehát ismétlem:
fa eltöltött gpx, és exif adatokkal ellátott képekből mutassa a fényképezés helyét.
Naplózva

akyyy

• Vendég
« Válasz #67 Dátum: Július 20, 2009, 12:11:06 »
De kép nélkül nem is lehet feltölteni gpx fájlt? ez igy hülyeség.

nokiám nem tudja ezt, erre rájöttem már én is. újat nem veszek, hisz nem tetszik egyik se, csak azok amik még méregdrágák :)
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #66 Dátum: Július 20, 2009, 12:06:05 »
trackek animált lejátszásához ajánlani tudom László István fejlesztését: a T3D-t:
http://turistautak.hu/maps/3d/

kiváló program.
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #65 Dátum: Július 19, 2009, 23:19:34 »
megvan a gond, ami nem gond:
a te feltöltött képed nem tartalmaz EXIF információt, anélkül pedig nem lehet a készítésének az időpontját meghatározni.
A kép utolsó módosításának ideje != a kép készítésének idejével!
Egy képet, ha feltöltesz egy szerverre, ott a létrejöttének az ideje a feltöltés időpontja, nem a készítés időpontja. Sőt, ha ezt a képet letöltöd a gépedre, akkor egy harmadik időpontot kapsz.
Használj olyan fényképezőgépet, ami kötölti a jpg exif mezőit.
A mobilok, pda-k beépített fényképezőgépei jellemzően nem ilyenek....
Naplózva

akyyy

• Vendég
« Válasz #64 Dátum: Július 19, 2009, 23:16:49 »
ie8.0.6

firefox 3.0.11
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; hu; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11 (.NET CLR 3.5.30729)
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #63 Dátum: Július 19, 2009, 23:10:24 »
...

egy böngészőtipust elárulhatnál, mert sem 9.64 operával, sem 3.51 firefox-al, sem 8.06-os IE-vel nem csinál ilyet
Naplózva

akyyy

• Vendég
« Válasz #62 Dátum: Július 19, 2009, 22:56:51 »
Persze. Nem kell hülyének nézni :jaj
Ha esetleg valami csoda fojtán fel is tölti, csak szürkeség jön be.

View at EasyCaptures.com
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #61 Dátum: Július 19, 2009, 21:27:54 »
és kitallóztad a gpx-et, meg a jpg-t, mielőtt a küldés gombra nyomtál?
Naplózva

akyyy

• Vendég
« Válasz #60 Dátum: Július 19, 2009, 21:08:31 »
Nálam nem működik, kiirja hogy hiányzó gpx és jpg :S
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #59 Dátum: Július 19, 2009, 18:37:00 »
egy bug volt a délelőtt tíz óra előtt készült képek helyének meghatározásakor, javítva:
http://miofan.com/forum/gmap/track_pic/fajlok/6520090719113154/miofan.html
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #58 Dátum: Július 11, 2009, 11:08:48 »
Naplózva

Bitu

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: Július 10, 2009, 01:25:25 »
Szia, Bitu!
Végig olvastam a 48 hozzászólást, de arra nem találtam választ, hogy a C720-as, iGO8. 8.3.2.91972 (May 28 2009) esetében milyen beállításokat kell alkalmaznom, hogy a GPS-sel tudjam rögzíteni a végighajtott útvonalaimat. Kérlek segíts.  :artatlan
Szia. A menüben kellene megkeresned a nyomvonalak rögzítése beállítást, majd a gombot, ami elkezdi-, és befejezi a rögzítést. Korábban írtam pár sort a nyomvolak témában, ez be is került a FAQ-ba. Itt elolvashatod: http://www.miofan.com/forum/index.php?topic=253.0
Ha konkrétabb kérdésed van szívesen segítek.
Naplózva

steinbock

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: Július 10, 2009, 01:08:04 »

Demo: http://miofan.com/forum/gmap/track_pic/fajlok/3420090709162122/miofan.html

*hopp, egy bug :D

Jó lesz!  :tapss Saját adatokkal nem tudtam kipróbálni (nincs), de a demo jól műxik - a nagyítás sem bug-zik !
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #55 Dátum: Július 09, 2009, 23:30:45 »
Nagyon bétás állapotban a másik script:
http://miofan.com/forum/gmap/track_pic/index.php

Tölts fel egy gpx-et, és azon az útvonalon készített fotókat, és megjeleníti az útvonaladat, és a képek készítésének helyét.
A markerre kattintva a kép előnézetét mutatja, az alsó sorban megtekintheted a képeket nagyban is*, és a térkép ikonra kattintva a készítésének helyét hozza be középre.

user errorok nincsenek még lekezelve, úgyhogy könnyű hibába, nem megfelelő működésbe belefutni, pl:
-a feltöltendők közt nincs egy gpx, vagy egy jpg sem
-egy kép többször feltöltve
-több gpx (több gpx-et tud majd kezelni, jelenleg viszont, ha nem az elnevezésük abc sorrendje nem követi az időrendet, gebasz lehet)

Tehát jelenleg, ha jót akarsz, egy gpx-et tölts fel, és minden képet csak egyszer :)

Demo: http://miofan.com/forum/gmap/track_pic/fajlok/3420090709162122/miofan.html

*hopp, egy bug :D
Naplózva

akyyy

• Vendég
« Válasz #54 Dátum: Július 09, 2009, 21:17:49 »
ha a géped jó fejszámolásban, és van bőven memóriája akkor nem gond. Azt írtam, belassítHATja.
Egyébként kilenc megát hogyan hozol össze? Bitu Miskolc-Veronája is csak 3,5...

Úgy, hogy reggel 6kor indulok, este 8-ra érek vissza, addig folyamatosan veszi, és folyamatosan úton is vagyok. Múltkor linkeltem azt az oldalt, ahova feltöltöttem, ott láthatod is, mit csinálok én:)
Naplózva

Heyjoe

• Administrator
  • Tag
  • *
« Válasz #53 Dátum: Július 09, 2009, 20:55:00 »
 :green
Naplózva

Janimano

• Global Moderator
  • Tag
  • *
« Válasz #52 Dátum: Július 09, 2009, 20:33:50 »
ha a géped jó fejszámolásban, és van bőven memóriája akkor nem gond. Azt írtam, belassítHATja.
Egyébként kilenc megát hogyan hozol össze? Bitu Miskolc-Veronája is csak 3,5...
Viszont akyyy háromszor ment végig rajta! :nevetes
Naplózva