Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Hírek:

A fórum témáinak jelentős része csak regisztráció után érhető el.
A Fórum Weblapja

Szerző Téma: 5.1 Hogyan futtassak iGO 8-at Moov PNA-n  (Megtekintve 75414 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

staphylo

• Vendég
Re:5.1 Hogyan futtassak IGO8-at moov pna-n
« Válasz #3 Dátum: Június 23, 2010, 21:34:56 »
Idézet
iGo8 futtatása Mio Moov Black N191-en

Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat egy Mio Moov Black N191-essel kapcsolatban. Ajándékba kaptam ezt a navigációt. A gyári program támogatottsága igen hiányos, ezért egy jobbat kerestem. Olyan megoldást találtam az iGO8 futtatására (volt benne véletlen is), amivel nem kell egyáltalán átnevezni, törölni vagy módosítani a gyári Miomapot, csak az SD kártyára másolni.
A hidegindítás után a Biztonsági megállapodásnál az Elutasítás gombot megnyomva rögtön kikapcsol a kütyü. Amint újra bekapcsolom (rövid gombnyomással), egy pillanatra ismét felvillan a Biztonsági megállapodás, és máris az SD-n levő iGO8 kezd el töltődni.
A könyvtárszerkezet és a fájlrendszerrel kapcsolatban egy dolog volt fontos. Kellett egy EEU könyvtár az SD kártya gyökerébe (nem KITT_EEU és nem KITT_USA). Ebbe másoltam az auto.exe, MortScript.exe és az auto.mscr állományokat.
Az igo8 könyvtáron belül a sys.txt most így néz ki:

[local]
dateformat=0 ;ÉÉÉÉ-HH-NN
timeformat=0 ;24h

[folders]
content=%SDCARD%/iGO8/content

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=0

[rawdisplay]
screen_x=480
screen_y=272

[debug]
skip_eula=1
earth=0
slowsim=0
loop_sim=1
sound_q_length=200
queue_length=200
disable_outlookpoi=1
show_oneway=1
show_speed_limit=1

[sound]
sound_q_length=200
queue_length=200
ding=1
;0 - no ding before speak, 1 - one ding, 2 - ding-din

Nem tudom, mennyire mondtam újat vagy mennyire adtam jó megoldást azoknak, akik félnek a gyári garancia elvesztésétől. Általában azt olvastam, hogy a Miomap.exe-t kell átnevezni, és az auto.scp-be meg a sys.txt-be kell néhány sort beírni. Itt is és néhány külföldi fórumon is olvastam, hogy véletlenül letöröltek olyan állományokat, amelyek után nem lehetett rácsatlakozni a gépre.
Ezzel a megoldással ha valami gond lenne a géppel, és érvényesíteni szeretnénk a garanciát, csak ki kell venni az SD kártyát és bármikor indítható a gyári Miomap egy hidegindítással a Biztonsági megállapodásnál az Elfogadás gomb megnyomásával.
Naplózva

o_pegazus_o

• Vendég
Re:5.1 Hogyan futtassak IGO8-at moov pna-n
« Válasz #2 Dátum: Június 11, 2009, 22:27:44 »
Mio Moov-ra IGO 8 telepítés leírása fényerő beállítási probléma megoldással!
Idézet
Az alábbi megoldást másik fórumról ollóztam össze...
SD kártyán hozz létre egy mappát: Cobia_XXX_XX (NEM X -eket kell írni hanem a típushoz mefelelő számokat:

Moov 150 - European: Cobia_300L_32, North American: Cobia_300L_32_NA, Australian: Cobia_300L_32_AU
Moov 200 - European: Cobia_300_32, North American: Cobia_300_64_NA, Australian: Cobia_300_32_AU
Moov 200u - European: Cobia_300_64, North American: Cobia_300_64_NA, Australian: Cobia_300_64_AU
Moov 210 - European: Cobia_T300_32, North American: Cobia_T300_64_NA, Australian: Cobia_T300_32_AU
Moov 300 - European: Cobia_400_64, North American: Cobia_400_64_NA, Australian: Cobia_400_64_AU
Moov 310 - European: Cobia_T400_64, North American: Cobia_T400_64_NA, Australian: Cobia_T400_64_AU
Moov 330 - European: Cobia_410_64, North American: Cobia_410_64_NA, Australian: Cobia_410_64_AU
Moov 360 - European: Cobia_420_64, North American: Cobia_420_64_NA, Australian: Cobia_420_64_AU
Moov 370 - European: Cobia_T420_64, North American: Cobia_T420_64_NA, Australian: Cobia_T420_64_AU
Moov 500 - European: Cobia_500_64, North American: Cobia_500_64_NA, Australian: Cobia_500_64_AU
Moov 500 R2 - European: Cobia500R2, North American: Cobia500R2_NA, Australian: Cobia500R2_AU
Moov 510 - European: Cobia_T500_64, North American: Cobia_T500_64_NA, Australian: Cobia_T500_64_AU
Moov 560 - European: Cobia_520_64, North American: Cobia_520_64_NA, Australian: Cobia_520_64_AU
Moov 580 - European: Cobia_T550_64, North American: Cobia_T550_64_NA, Australian: Cobia_T550_64_AU
Knight Rider: KITT_USA
Spirit models:
Spirit S400/S410: SEEKER_400
Spirit S500/S505: SEEKER_T500
Spirit S555: SEEKER_T520

Example: \Storage Card\Cobia_400_64_NA

Majd töltsd le és másold be ebbe a létrehozott mappába a két fájlt  Auto.exe és Auto.scp

Az Auto.scp-nek a tartalmát írd át erre a két sorra:
call "\Storage Card\Auto\Miomap.exe"
call "\Storage Card\Igo8\Igo8.exe"

Az sd kártyára az igo8 mappába tedd be az Igo8-at.

Az Igo8 mappában a sys.txt első két sorát írd át erre:
app="Storage Card\igo8"
sdcardpath="Storage Card\igo8"

A [debug] bejegyzésben a topmost=0-át írd át 1-re. (Ennek magyarázata később)
Az [interface] bejegyzésben a show_exit=1-et pedig 0-ra. (Erre azért van szükség, mert Moov-nál nincs "hova" kilépni, mert a keretprogram lesz az Igo8.)
Ha a debug és interface bejegyzések nincsenek jelen a sys.txt-ben, akkor bele kell tenni azokat!

A készülék Program Files/MioMap mappában a miomap.exe-t másold be az SD kártya Auto mappájába, majd a Program Files\Miomap mappában nevezd át a miomap.exe-t miomap2.exe-re.

Ha így teszel, akkor reset állásba mehet a készülék, majd újrainduláskor egy pillanatra látszik a miomap program a hibajelzéssel (erre azért van szükség, hogy helyén legyen a fényerő)

De ez után azonnal indul az Igo8 is. A topmost bejegyzésnek köszönhetően pedig eltakarja a hibajelzést.
Naplózva

o_pegazus_o

• Vendég
5.1 Hogyan futtassak iGO 8-at Moov PNA-n
« Válasz #1 Dátum: December 22, 2008, 11:40:09 »
Idézet
Tehát a lépések :

1./Végy egy Mio Moov készüléket (úúúúúú  )
2./Egy 2 G-s SD (micro+ átalakító is jó) kártyát
3./Egy PNA-s IGO8

Nem kell unlock meg semmi extra.

SD kártyán hozz létre egy mappát: Cobia_XXX_XX (NEM X -eket kell írni hanem a típushoz mefelelő számokat : Moov 200=Cobia_300_32,(nem mellégépelés miatt irtam 2x a Moov200-at) Moov 200= Cobia_300_64 , Moov 330= Cobia_410_64 , Moov 360= Cobia_420_64 )
Ebbe a mappába másold bele az igo azon verzióját amely PNA-ra való.
Az iGO.exe (igopna.exe lehet még) file-t nevezd át Auto.exe-re.
Ebben a mappában továbbá találsz egy sys.txt-t. Ezt szerkeszthető módon nyisd meg (total Commanderben F4)
majd a [folders] rész alatt módosítsd az elérési utat:
app="%SDCARD%/Cobia_XXX_XX"

Ezek után magán az eszközön a Program Files/MioMap mappában a miomap.exe-t nevezd át
pld miomaperedeti.exe -re
Most vedd ki a kártyát és reseteld a cuccost, most ON állásba tedd kicsit vár a gép szöttyög.. esetleg a számitógéppel összekötve jelzést látod rajta) aztán told bele a kártyát és működik !!! (ha mégsem még egy reset de már kártyával)
Innentől kezdve On állásba megy Off állásba képernyő kikapcsol De igo megy, Reset állásba kikapcsol,resetel. Kártyát nem kell hogy kivedd többet tök jól megy !

Nem kell megijedni ha bekapcsolásnál jön olyan hibaüzi hogy az Igo müködése az előző alkalommal nem volt jó , néhány sec mulva próbálja újra kidobja egy pillanatra és már tölti is be az Igo8-at. Ez a hiba azonban nem igazán jelentkezik.
Egy másik leírás másvalaki tollából...
Idézet
Egy barátommal alkalmunk volt egy MioMoov 330-as gép buherálására és megtörésére. Elöljáróként elmondanám, hogy ez a gép amennyire jó hardveresen, annyira szar szoftveresen! És ezt most nem a Miomap2008-ra értem - bár az is gagyi - hanem a rajta lévő WinCE-re. Egy alsókategóriás BP350-b romja kétszer átugorja helyből ezt a csúcskategóriásnak kikiálltott gép romját. Nem hiszem, hogy azért ilyen lebutitott a win, mert a mio nem engedhet meg jobbat, szerintem ezzel is a buherát szeretnék nehezíteni. Aki hacket szeretne rá gyártani az jól kösse fel a gatyáját, szerezzen be egy rakás dll fájlt és ilyen "apróságokat" mint windows explorer, storage manager, billentyűzet stb. ne keressen mert az nincs benne.
Nézzük a törését: a PDAPlus-on megjelent WinCE nyitás nekem nem jött be, mert ugyan elindul tőle egy folyamat de csak lefagy a gép és csak resettel lehet életre kelteni, viszont felrak rá egy unlock mappát amit telepakol mindenféle mortscriptes parancsokkal. Hozzá kell tennem, hogy a PDAPlus-os gép 18-as rommal rendelkezett, az enyém 21-essel. A WinCE legegyszerübb elérése a szokásos átnevezős módszer: csatlakoztassuk a pc-vel, keressük meg a Program FilesMioMapmiomap.exe fájlt és nevezzük át bármire, majd tegyünk be helyette egy fájlkezelőt (pl. FileManCE) és nevezzük át miomap.exe-re. A következő indításnál a fájlkezelő jön be, amivel már bárhova eljuthatunk és bármit indíthatunk. Akár sd-ről az iGO-t vagy egy regedit programot, vagy bármit.
Ennyit a WinCE eléréséről, a következő feladat az iGO vagy bármilyen más navi progi kultúrált indítása, hogy ne kelljen a win-en keresztül indítani, hanem bekapcsoláskor magától induljon mint a gyári Miomap2008. A Flash Disk-be rakott iGO Miomap-ra való átnevezése felejtős, mert ez a gép is - mint minden mio - az összes porcikájával tiltakozik az iGO ellen. Van benne egy miomap.lix nevü fájl ami hasonló lehet a Cx20-as sorozatokból ismert miomap.exe.id fájllal és amíg ezt a lix fájlt nem tudjuk generálni addig az igo belülről nem fog indulni.
A másik nagyon fontos dolog: a miomap mappán belül létezik egy AppStartSec.exe (vagy valami ilyesmi) fájl, ez indítja el automatikusan sorba el az alkalmazásokat, többek közt a miomap2008-at is. Ebből adódna, hogy tegyünk bele egy iGO-t és az igo.exe fájlt nevezzük át AppStartSec.exe-re. FIGYELEM, SENKI NE TEGYE ! Az első örömkönnyek után jönnek ám majd csak az igazi könnyek. Indítás után simán fog indulni az iGO :-) ,de mivel kilőttük az eredeti AppStartSec.exe-t ezért vele együtt kilőttük az összes többi vele induló alkalmazást is többek között az USB drivert is ezért a gép fölötti uralmat végleg elveszítjük :-(((.
Hát akkor jöjjön a megoldás: mivel a MioMoov-ok Navmann belsővel rendelkeznek, amiket az Auto.exe módszerrel kell nyitogatni, ezért mi is ehez a cselhez folyamodtunk. Elösször is a device.xml mappából olvassuk ki a gépünk hardverének pontos nevét, ez esetünkben Cobia_410_64. (MioMoov200-nál Cobia_300_64 ; MioMoov360-nál Cobia_420_64). Az sd kártyára csináljunk egy ilyen nevü mappát amibe belepakoljuk az iGO-t és az igo.exe-t átnevezzük auto.exe-re. Ha ezt a kártyát belöknénk a gépbe akkor elösször elindulna a miomap2008, majd egyböl ráindulna az igo, de mivel a két program nem azonos gps protokolt használ, ezért a másodiknak indulo igo vagy nem tud rácsatlakozni a gps vevőre, vagy összeugrik a már rácsatlakozott miomap2008-ra. Ezért ki kell lőnünk a miomap2008-at.
Tehát a lényeg röviden a következő:
1: a Program FilesMioMapmiomap.exe-t nevezzük át bármire, hogy megakadályozzuk az automatikus indulását, mondjuk miomap_eredeti.exe-re.
2: az sd-n hozzunk létre egy Cobia_410_64 nevü mappát és abba tegyük bele a kívánt navi progit aminek az exe-jét nevezzük át Auto.exe-re.
Ennyi! A kártya behelyezésekor indul a kivánt navi. iGO8-al tesztelve!
Naplózva